Hlavní stránka

Historie AK

1990

JUDr. Petr Grobelný nastoupil jako advokátní koncipient po absolvování Právnické fakulty v Brně v roce 1982 do bývalé Advokátní poradny v Ostravě, kde v té době působila řada excelentních advokátů, jako např. JUDr. Milan Skalník, významný advokát a člen stavovských orgánů České advokátní komory, či JUDr. Vlastimil Ševčík, advokát a následně soudce Ústavního soudu ČR, kteří se podíleli na jeho koncipientské výchově.

Po vykonání advokátní zkoušky se stal advokátem a od roku 1990 začal provozovat soukromou praxi. V roce 1994 u něho nastoupil jako koncipient JUDr. Jan Skřipský, Ph.D., absolvent Právnické fakulty v Brně, který v průběhu praxe vykonal rigorózní zkoušku a následně zkoušku advokátní.

Dne 1.1.1998 JUDr. Petr Grobelný a JUDr. Jan Skřipský, Ph.D. založili sdružení advokátů nesoucí název Advokátní kancelář Grobelný & Skřipský.

2000

Do sdružení postupně v následujících letech přistupovali advokáti, kteří prošli v advokátní kanceláři koncipientskou výchovou a byla jim nabídnuta vzhledem k osobním i profesním schopnostem účast ve sdružení.

Takto nastoupili do advokátní kanceláře v roce 2001 JUDr. Pavel Nastis, absolvent Právnické fakulty v Olomouci, v roce 2004 Mgr. Petr Vaněk, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v roce 2006 Mgr. Dan Pospíšil, absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, v roce 2008 JUDr. Martin Grobelný, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2011 Mgr. Jan Boroš, absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se po úspěšném složení advokátních zkoušek stali společníky advokátní kanceláře Grobelný & Skřipský.

V roce 2021 navázala na úspěšnou koncipienturu a tým advokátů doplnila JUDr. Lucie Duračinská.

Současnost

Základ právního týmu Advokátní kanceláře Grobelný & Skřipský tvoří osm advokátů, kteří prošli jednotnou koncipientskou výchovou a vzděláváním, na kterou bylo vynakládáno mimořádné úsilí. Různorodé zaměření jednotlivých advokátů umožňuje nabídnout klientům advokátní kanceláře právní pomoc ve všech právních odvětvích.

Právní služby poskytují advokáti na území celé ČR, právní pomoc je poskytována rovněž zahraničním klientům a mezi klienty advokátní kanceláře patří i významné osobnosti a společnosti z regionu i z jiných krajů.

Sídlo AK

Advokátní kancelář sídlí v historické budově na Sokolské třídě v Ostravě, v řadovém dvoupatrovém domě postaveném v roce 1894 staviteli Mihatschem a Ulrichem a situovaném naproti Krajskému soudu v Ostravě. V roce 1992 byl dům Ministerstvem kultury ČR prohlášen kulturní památkou a v roce 2009 byl majiteli rekonstruován.

Adresa
Advokátní kancelář
Grobelný & Skřipský

Sokolská třída 936/21
Ostrava – Moravská Ostrava
PSČ 702 00

Máte dotazy na naše služby?
Napište nám